آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در پی اقدام جالب یک بانوی حافظ قرآن اصفهانی در مسابقات بین‌المللی اردن، در تماس تلفنی با این حافظ قرآن، از وی تقدیر کردند.
چهارشنبه 6 خرداد 1394    
بازدید: 3162
هاجر مهرعلیان، در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه توانسته است در مدت یک سال کل قرآن کریم را حفظ کند، اظهارداشت: در مدت یک سال توانستم قرآن را حفظ و در مسابقات ملی زیادی شرکت نمایم و حائز رتبه های برتر شوم.

وی ادامه داد: طی سال جاری در مسابقاتی که در کشور اردن و از سوی همسر پادشاه این کشور برگزار شد، شرکت کردم. این مسابقه هر سال با حضور بانوان قاری و حافظ قرآن در این کشور برگزار می گردد.
این بانوی حافظ قرآن با اشاره به فضای این دوره از مسابقات، ابرازداشت: در این مسابقات هر یک از بانوان از کشورهای مختلف در جایگاه حضور یافته و به قرائت قرآن در حضور آقایانی از کشور اردن که در مراسم حضور داشتند، می‌پرداختند.
مهرعلیان، با یادآوری این که به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات و به همراه همسر خود حضور یافته بود، ادامه داد: زمانی که نوبت بنده برای حضور در جایگاه و  قرائت قرآن با صوت رسید، اولا با حجاب کامل در جایگاه حاضر شده و ثانیاً از آقایان حاضر در جلسه درخواست کردم تا در زمان اجرای بنده، چون صدای نامحرم است، جلسه را ترک کنند، آنها نیز پذیرفته و از جلسه خارج شدند.
این بانوی حافظ قرآن اضافه کرد: هنگام اجرای من که بسیار مورد استقبال حضار قرار گرفت، وقتی خواستند صدای مرا ضبط کنند نیز از این کار جلوگیری کردم.
وی بیان کرد: قصد من صرفا حضور در مسابقه قرآن نبود و هدف اصلی‌ام بیشتر تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) بود و  قرار بود که در هنگام شروع برنامه ام، مطلبی را از امام علی(ع) بیان کنم که در آن موقع شرایط مهیا نگردید.
مهرعلیان افزود: بعد از بازگشت از مسابقات اردن، این اقدام بنده مورد استقبال برخی از بزرگان قرار گرفت و این حرکت را تحسین کردند، اما متاسفانه هیچ کدام از مسئولان در این زمینه حرکتی انجام ندادند.
تماس تلفنی آیت الله العظمی صافی
وی که از تماس تلفنی آیت‌الله العظمی صافی بسیار خرسند و شوق زده بود، گفت: زیباترین و بالاترین تقدیری که از حرکت بنده شد توسط آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بود که بر من منت نهادند و مستقیما تماس گرفتند.
این بانوی حافظ قرآن، تقدیر و تماس تلفنی حضرت آیت الله صافی را بزرگترین رویداد زندگی خود دانست و  خاطرنشان کرد: معظم له در این تماس تلفنی ضمن تشکر از حرکت بنده به خاطر اقدام ارزشی در این مسابقه بین المللی، بر اهتمام بیشتر به انس با قرآن و ادامه این مسیر تاکید کردند.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه های علمیه کشور در کرمانشاه برگزار شد
مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه های علمیه کشور در کرمانشاه برگزار شد مراسم اختتامیه اردوی حفظ مرکز قرآن و عترت حوزه...
گزارش تصویری آخرین روز مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن جمهوری اسلامی ایران
گزارش تصویری آخرین روز مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن جمهوری اسلامی ایران در آخرین بخش از مرحله مقدماتی ،متسابقان...
۱۵حافظ کل قرآن کریم در استان فارس تجلیل شدند
۱۵ حافظ کل قرآن کریم در استان فارس تجلیل شدند مراسم تجلیل از ۱۵ حافظ کل قرآن کریم در شهرستان لامرد استان فارس برگزار شد.
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع