گروه فعالیت‌های قرآنی: بهرام‌پور، مفسر قرآن با اشاره به روند انس عمومی با قرآن کریم، گفت: انس با قرآن، نیاز مبرم به بسیج عمومی دارد که در این راه نقش مساجد، ائمه جماعات و رسانه‌ها بسیار مهم است.
یک شنبه 27 مهر 1393    
بازدید: 4029
انس با معجزه جاوید؛ نیازمند بسیج عمومی به پرچم‌داری مساجد و رسانه‌ها

گروه فعالیت‌های قرآنی: بهرام‌پور، مفسر قرآن با اشاره به روند انس عمومی با قرآن کریم، گفت: انس با قرآن، نیاز مبرم به بسیج عمومی دارد که در این راه نقش مساجد، ائمه جماعات و رسانه‌ها بسیار مهم است.

ابوالفضل بهرام‌پور، مفسر قرآن کریم  با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع جامعه قرآنی در رمضان امسال مبنی بر نامطلوب بودن روند انس مردم با قرآن کریم، گفت: در زمینه مأنوس کردن مردم با معجزه جاوید حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی(ص) نیازمند بسیج عمومی هستیم، همانطور که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز در رابطه با جنگ فرمودند باید مسئله اصلی ما جنگ باشد و در آن هنگام بود که اداره بازرگانی به جنگ فکر می‌کرد، بازاری به جنگ فکر می‌کرد و همه مردم به جنگ می‌کردند و همین امر موجب پیروزی ما پس از هشت سال جنگ تحمیلی شد.

لزوم آشنایی مردم با قرآن توسط ائمه جماعات و مساجد

وی در پاسخ به ارائه راهکاری در این زمینه، ادامه داد: ضروری است تا تمامی مساجد و ائمه جماعت، حداقل روزی یک‌ ربع، مردم را با قرآن و از آن مهم‌تر ترجمه و مفاهیم آن آشنا کنند چنانکه در این موضوع کتابی با عنوان «هر روز؛ ده دقیقه ترجمه» نگارش و تألیف کرده‌ام.

بهرام‌پور با اشاره به وظیفه رسانه جمعی در این عرصه، اظهار کرد: همچنین رادیو و تلویزیون، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها و مدارس نیز باید در جهت انس عموم مردم، جوانان و نوجوانان گام‌های مؤثر و ماندگار بردارند به گونه‌ای که قرآن و آموزه‌های آن بر دل و سینه آنها ورود پیدا کند.

انس با قرآن یعنی بردن قرآن در دل و سینه مردم

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر اینکه ورود قرآن به سینه هر فردی موجب می‌شود تا افکار، اعمال و گفتار آن نیز رنگ و بوی الهی پیدا کند، تصریح کرد: اگر بخواهیم تنها ماه رمضان آن هم چند صباحی با قرآن مأنوس شویم آن هم از باب قرائت برای ثوابش، آن هنگام، انس با قرآن اتفاق نمی‌افتد.

وی تأکید کرد: بلکه انس با قرآن یعنی بردن قرآن در دل و سینه تا این ورود پشتوانه فکری و عمل برای هر فرد بشود و اگر این مهم اتفاق نیفتد پس آن هنگام، هیچ انسی با قرآن نیز صورت نگرفته است.
بهرام‌پور در پاسخ به اینکه سهم نخبگان قرآنی و دولت را در این زمینه چه میزان ارزیابی می‌کنید؟ افزود: رسانه‌های جمعی به ویژه رادیو و تلویزیون، ائمه جماعات، افراد متمکن و مؤسسات قرآنی باید به صورت جدی آن هم با برنامه‌ریزی مناسب در این امر وارد شوند.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع