نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه عامل ماندگاری رادیو را قرآن ، اهل بیت (ع) و مطرح کردن فرهنگ جهاد،‌ مقاومت و ایثار دانست و گفت: چنانچه امام علی(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرماید؛ جهاد دری از درهای بهشت است.
دوشنبه 7 مهر 1393    
بازدید: 4117
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حجت الاسلام و المسلمین محمدی ، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست نقش ماندگار رادیو در هشت سال دفاع مقدس که در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد ، با بیان اینکه قرآن امانت الهی برای همه انسانها و بشریت است؛ گفت: قرآن کتابی است که کهنه نمی‌شود.
وی با بیان اینکه صدای جمهوری اسلامی در زمان دفاع مقدس استقامت، صبر،‌ شهادت و مجاهدت را بیان می‌کرد و همین صدا بود که دفاع مقدس را زنده نگه داشت، ادامه داد: موضوع دیگر اهل بیت عصمت و طهارت است که رزمندگان اسلام وقتی در سخت‌ترین دوره دفاع مقدس از همه جا دستشان کوتاه می‌شد؛ به قرآن پناه می‌بردند.
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه صدای جمهوری اسلامی از اهل بیت(ع) می‌گفت ، افزود : در شعارهایی که مردم می‌دادند شعار؛ شعار اهل بیتی بود مانند این شعار که «هر کس دارد هوس کرب و بلا بسم الله» همچنین تابلوهایی که در سرزمین‌های دفاع مقدس بود؛ مرتبط بود با بقاع متبرکه و اهل بیت (ع).
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : رزمندگان اسلام وقتی در سخت‌ترین دوره دفاع مقدس از همه جا دستشان کوتاه می‌شد؛ به قرآن پناه می‌بردند.
وی با اشاره به اینکه یکی از موفقیت‌های حضرت امام (ره) این بود که فرهنگ و مفهوم جهاد و شهادت را همگانی کرد ، افزود : امام آمد و فرهنگ مقاومت و جهاد را همگانی کرد و بسیج را تاسیس کرد، آن را در دانشگاه و حوزه گسترش داد و با این کار تفکر بسیج را به صورت همگانی مطرح کرد.
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه با فرهنگ شهادت و مقاومت که همگانی شده بود؛ دوران پرافتخاری را برای مردم بوجود آورد که همچنان و همیشه به آن افتخار می‌کنیم ، تصریح کرد : جنگ همچنان ادامه دارد و امروز بصورت یک جنگ فرهنگی است و باید ارزش‌های دینی را تقویت کنیم، روحیه جهاد و شهادت را زنده نگه داریم و باید پشتوانه مردمی داشته باشیم.
وی در پایان با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس ملت جانشان را فدا کردند و در عرصه اقتصاد هم اگر همگان شرکت کنند؛ پیروز و ماندگار خواهیم شد ، خاطر نشان کرد: رسانه‌ها و رادیو برای ترویج فرهنگ وقف تبلیغات زیادی کردند که من از ایشان سپاس گذارم اما این فرهنگ هنوز جای کار زیادی دارد که باید به آن پرداخت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع