مرحله شهرستانی سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم مرحله شهرستانی اوقاف استان تهران از روز گذشته، ۱۴ مهرماه آغاز شد و تا ۲۰ مهرماه ادامه خواهد داشت.
سه شنبه 15 مهر 1393    
بازدید: 5297
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامورخیریه ، مرحله شهرستانی سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم مرحله شهرستانی اوقاف استان تهران از روز گذشته، ۱۴ مهرماه تا بیستم مهرماه ویژه تمام مقاطع سنی در بخش بانوان و آقایان در رشته های حفظ 10 جزء، 20 جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و اذان برگزار شد.
در بخش بانوان، مسابقات در سالن شیخ کلینی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شهرری و سالن همایش امامزاده عقیل(ع) اسلامشهر با داوری راضیه جمالی، راضیه احمدی، معصومه نظری، منصوره سرمدی، نجات صحاف و محبوبه کاتب آغاز شد.
سه‌شنبه، 15 مهرماه مسابقات در امامزاده زید(ع) با داوری راضیه احمدی، اعظم الوندی، حوریه عقبایی و در امامزاده سید فتح‌الله(ع) ورامین با داوری حنان عمیدی، ایمان صحاف و اعظم الماسی برپا می‌شود.
همچنین در روز چهارشنبه، 16 مهرماه در امامزاده معصوم(ع) تهران با داوری الهام منگلی، نجات صحاف، اعظم الماسی و در مجتمع فرهنگی کوثر دماوند با داوری منصوره سرمدی، فهیمه ایزدی، معصومه نظری برگزار می‌شود.
پنج‌شنبه، 17 مهرماه مسابقات در امامزادگان سیدجعفر(ع) و حمیده خاتون(س) با داوری زهرا صریحی‌نژاد، اعظم الوندی، محبوبه کاتب و در سالن اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت با داوری منصوره شهریاری، سکینه جعفرزاده و زهره مسجدی تشکیل می‌شود.
روز جمعه، 18 مهرماه، در دو مکان امامزاده اسماعیل(ع) با داوری غصون مسلمی، ایمان صحاف، فرشته مسجدی، زهرا صریحی‌نژاد، سمیه حاجعلی و در امامزاده پنج تن(ع) لویزان مرجان نیاورانی، زهرا صریحی‌نژاد و سمیه حاجعلی به داوری این دوره از مسابقات می‌پردازند.
همچنین شنبه، 19 مهرماه در امامزاده اسماعیل(ع) شهریار به داوری فاطمه شیرازی، فرشته نافذکلام، افسانه حسینی و در امامزاده ابراهیم(ع) ملارد به داوری غصون مسلمی، زینب آقایی و مرجان نیاورانی برگزار می‌شود.
روز یکشنبه، 20 مهرماه در امامزاده عمادالدین(ع) رباط کریم با داوری نجمه شبانی، راضیه جمالی، فرشته مسجدی و در امامزاده صالح(ع) تجریش زینب آقایی، مریم وفادار و زهرا آگاهی داوری این دوره از مسابقات را برعهده دارد.
در بخش آقایان نیز مسابقات در تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با داوری رحیم خاکی، علی فربین، حسین رستمی، مهدی عباسی و در دارالقرآن امامزاده عقیل(ع) با داوری علی‌‌اکبر حنیفی، محمد ابوالقاسمی و حاتم رجبی برگزار گردید. روز سه‌شنبه، 15 مهرماه نیز در امامزاده زید(ع) با داوری علی‌اکبر حنیفی، بهروز یاریگل و معتز آقایی و در امامزاده سید فتح الله(ع) وارمین با داوری داوود جعفری، محمد ابوالقاسمی و حاتم رجبی برپا می‌شود.
همچنین چهارشنبه، 16مهرماه در امامزاده حسن(ع) با داوری حسین رستمی، علی فربین و بهروز یاریگل و در امامزاده شمس‌الدین محمد(ع) دماوند داوود جعفری، سیدعباس انجام و حاتم رجبی به داوری می‌پردازند. پنج‌شنبه، 17مهرماه نیز در امامزاده سیدجعفر(ع) و حمیده خاتون(س) با داوری حسین رستمی، علی‌اکبر حنیفی، سیدمهدی سیف، میرموسایی و در سالن اجتماعات اداره اوقاف و امور خیریه پاکدشت با داوری داوود جعفری، محمد ابوالقاسمی و حاتم رجبی برگزار می‌شود و جمعه، 18 مهرماه در امامزاده سید ناصرالدین(ع) تهران با داوری علی‌اکبر حنیفی، بهروز یاریگل و مهدی عباسی و در امامزاده پنج تن(ع) لویزان با داوری داوود جعفری، علی فربین، سیدمهدی سیف و میرموسایی برپا می‌شود.
همچنین شنبه، 19 مهرماه در امامزاده اسماعیل(ع) شهریار، علی‌اکبر حنیفی، داود جعفری و حاتم رجبی و در امامزاده ابراهیم(ع) ملارد، علی فربین، حسین رستمی و مهدی عباسی به داوری می‌پردازند. یکشنبه، 20 مهرماه نیز در امامزاده حسن(ع) نسیم‌شهر با داوری داوود جعفری، محمد ابوالقاسمی و حاتم رجبی و در امامزاده صالح(ع) با داوری علی فربین، علی‌اکبر حنیفی، بهروز یاریگل و مهدی عباسی برگزارمی‌شود.
یادآور می‌‌شود، نفرات برگزیده مسابقات قرآن کریم که طی این هفته از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در سطح شهرستان‌های این استان برگزار می‌شود به مرحله استانی راه‌ خواهند یافت.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع