رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: علاقه‌مندان تا ۲۰ آبان فرصت دارند در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن ثبت نام کنند.
پنج شنبه 10 مهر 1393    
بازدید: 6846
ولی یاراحمدی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با بیان اینکه ثبت نام در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن شکوفه‌ها از ماه مبارک رمضان در سراسر کشور آغاز شده است، گفت: ثبت نام در این مسابقات تا 20 آبان‌ در سراسر کشور ادامه دارد.
وی افزود: همزمان با ادامه ثبت نام از علاقه‌مندان به شرکت در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، هر یک از شهرستان‌ها تا پایان آبان فرصت دارند که مرحله شهرستانی این مسابقات را برگزار کرده و نتایج را به استان‌ها اعلام کنند.
یاراحمدی ادامه داد: در حالی که نتایج مرحله شهرستانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن باید تا اواخر آبان‌ مشخص شود به برخی از استان‌ها که تمایل دارند سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی نوجوانان و جوانان داشته باشند این فرصت را داده‌ایم تا اواسط آذر مرحله شهرستانی این مسابقات را به پایان برسانند و نتایج شهرستانی را مشخص کنند.
 
مرحله استانی مسابقات قرآن دی‌ماه برگزار می‌شود
یاراحمدی با بیان اینکه مرحله استانی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن شکوفه‌ها دی‌ماه برگزار خواهد شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمامی استان‌ها مرحله استانی مسابقات را باید قبل از شروع فصل امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان به پایان برسانند تا تداخلی با امتحانات پایان ترم پیش نیاید.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه عنوان کرد: با توجه به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در امامزادگان و بقاع متبرکه و تحت پوشش قرار دادن علاقه‌مندان زیادی در این طرح و همچنین برنامه‌های متعدد قرآنی که از سوی دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود پیش‌بینی می‌کنیم که امسال با رشد فزاینده‌ای در تعداد شرکت‌کنندگان روبه‌رو باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد که سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم به عنوان بزرگترین صحنه رقابت قرآنیان بتواند فضایی ایجاد کند تا نوجوانان و جوانان سطح محفوظات خود و آموزش‌های مرتبط با قرائت را محک بزنند و یک فضای تشویقی و ترغیبی برای آنها فراهم شود.
یاراحمدی با بیان اینکه سهمیه‌بندی هر استان برای شرکت در مرحله کشوری مسابقات اعلام شده است، گفت: امیدواریم مسئولان قرآنی ادارات اوقاف استان‌ها تلاش خود را همچون گذشته ادامه دهند تا شاهد رشد بیشتر شرکت‌کنندگان در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن باشیم.
 
اعلام رشته‌های جدید در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن
وی به تغیرات سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن اشاره کرد و گفت: در سی‌و‌هفتمین دوره مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران رشته‌های متفاوتی برای بزرگسالان و شکوفه‌ها پیش‌بینی شده که در بخش شکوفه‌ها رشته «مفاهیم عمومی و فرازخوانی» از جمله این رشته‌ها است. در بخش بزرگسالان نیز مفاهیم تخصصی و مفاهیم عمومی قرآن به این مسابقات افزوده شده است.
یاراحمدی افزود: ثبت نام برای مقطع سنی شکوفه‌ها( نوجوانان دختر و پسر زیر 16 سال) در رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ یک جزء، دو و نیم جزء، پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم انجام می‌شود که در بخش مفاهیم مقطع شکوفه‌ها نیز مفاهیم عمومی قرآن، فرازخوانی(قرائت تقلیدی از اساتید مشهور) و اذان(ویژه آقایان) پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: ثبت‌ نام برای بزرگسالان(بانوان و آقایان بالای 16 سال) نیز در رشته‌های قرائت و حفظ 10جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن، همچنین قرائت و حفظ پنج جزء و 10 جزء قرآن و مفاهیم عمومی و تخصصی انجام می‌شود. اذان(ویژه آقایان)، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن دیگر رشته‌های پیش‌بینی شده در بخش بزرگسالان است.
 
 علاقمندان به ثبت نام در این دوره از مسابقات می توانند به لینک زیر مراجعه نمایند:
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع