از ابتدای آغاز طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم تاکنون 840 هزار نفر در کل کشور در این طرح شرکت کرده اند.
سه شنبه 22 مهر 1393    
بازدید: 4610
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: سهمیه امسال طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم 317 هزار نفر است که تا این تاریخ 310 هزار نفر ثبت نام کرده اند و ان شاءالله سهمیه باقی مانده نیز تا پایان سال پر خواهد شد.
وی گفت: درخصوص تربیت مربی حفظ قرآن نیز تا کنون 78 دوره آموزشی در شهر مقدس قم برگزار شده است که تعداد 3 هزار و 600 نفر در این دوره ها آموزش های لازم را فراگرفته اند.
شرفخانی افزود: به منظور افزایش تعداد مربی حفظ قرآن کریم، دوره های آموزشی تربیت مربی حفظ قرآن را در سایر استان های کشور مانند خراسان رضوی، کرمانشاه، اصفهان، یزد و آذربایجان شرقی راه اندازی کرده ایم که تاکنون برای 5 هزار نفر در سراسر کشور دوره تربیت مربی برگزار کرده ایم.
وی درخصوص آموزش مجازی حفظ قرآن نیز گفت: پایگاه آموزش حفظ قرآن کریم به آدرس quranhefz.ir نیز آموزش مجازی 14 هزار داوطلب حفظ قرآن را تحت پوشش دارد و ان شاءا... بزودی شاهد افتتاح مراکز آموزش مجازی در سایر استان ها نیز خواهیم بود.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به آزمون میاندوره ای روز جمعه 18 مهر ماه طرح حفظ قرآن کریم گفت: تعداد 48 هزار نفر در سراسر کشور در این آزمون میاندوره ای ثبت نام کرده اند که آمار شرکت کنندگان نیز به زودی اعلام می شود.
وی افزود: آزمون پایان دوره ای طرح ملی حفظ قرآن کریم نیز در 10 رشته ان شاءا... در اسفندماه به صورت سراسری برگزار خواهد شد.
شرفخانی در پایان با اشاره به آمار ثبت موقوفات در سامانه سازمان اوقاف گفت: در 6 ماه نخست امسال بیش از هزار و 800 وقف جدید در عرصه های مذهبی، فرهنگی، اجتماعی، درمانی و امور خیریه در سراسر کشور داشته ایم که در مقایسه با سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع