تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان دارالقرآن و معاونت تربیت و آموزش عقیدتی ـ سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی به امضاء رسید.
یک شنبه 20 مهر 1393    
بازدید: 4631
محمد ضرغام، مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین سازمان دارالقرآن و معاونت تربیت و آموزش عقیدتی ـ سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: این تفاهم‌نامه به منظور برگزاری دوره آموزشیار روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم منعقد شده است.
مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با بیان اینکه این دوره‌های آموزشی در تمامی استان‌ها و با هماهنگی ادارات تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، افزود: سازمان دارالقرآن در برگزاری این دوره‌های آموزشی، نقش نظارتی را داشته و برگزاری دوره‌های استانی را از امروز به استان‌ها ابلاغ می‌کند.
وی ادامه داد: پس از اینکه دستورالعمل برگزاری این دوره‌های آموزشی به استان‌ها ابلاغ شود این تفاهم‌نامه در رده‌های استانی نیز به امضا می‌رسد و مسئولان دارالقرآن و عقیدتی ـ سیاسی سپاه در استان‌ها با هم وارد مذاکره می‌شوند تا دوره‌های استانی را برگزار کنند.
ضرغام افزود: سطح‌بندی، ارزشیابی ورودی داوطلبان، تعیین حائزین شرایط و برگزاری دوره‌ها و در ادامه ارزشیابی دوره‌ها و صدور گواهینامه برای قبول‌شدگان از جمله اقداماتی است که در قالب این تفاهم‌نامه مشترک انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه برگزاری دوره آموزشیار روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم تا 28 اسفند ادامه دارد، گفت: 124 ساعت آموزشی به صورت حضوری پیش‌بینی کرده‌ایم که این ساعات آموزشی شامل روش تدریس، روخوانی و روان‌خوانی قرآن، آموزش قرائت سه‌گانه، احکام قرآنی و آشنایی با علوم قرآنی و... است.
مدیر آموزش سازمان دارالقرآن عنوان کرد: این دوره‌های آموزشی که در استا‌ن‌ها برگزار خواهد شد به صورت کارگاهی و کتبی است و افرادی که این دوره‌ را با موفقیت پشت سر بگذارند پس از دریافت گواهینامه رسمی، به عنوان معلمان قرآن در رده‌های سپاه تدریس می‌کنند.
 
 
 
 
 
 
اخبار و اطلاع رسانی
حضور ۷۰ مربی قرآن کردستانی در دوره آموزشی _ توجیهی طرح حفظ قرآن
دوره یک روزه آموزشی – توجیهی طرح حفظ جزء سی قرآن ۱۴۵۳، ۲۱ آبان ماه با حضور ۷۰ مربی قرآن در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی ایران
مهمترین مصوبه جلسه این هفته شورای معین ستاد هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، اضافه شدن رشته ترتیل به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران...
شبکه قرآن از کم بیننده ترین زمان برای پخش مسابقات استفاده کرده بود
احد اصل محمدی با بیان اینکه شبکه قرآن که شبکه تخصصی قرآن است از کم بیننده ترین زمان برای پخش استفاده کرده بود گفت: پخش مسابقات از شبکه...
rss آرشیو
مقالات ویژه
شش دلیل برای مصرف کالای داخلی
در سال «حمایت از تولید کالای ایرانی» بیشتر با دلایل مصرف محصولات داخلی آشنا شویم تا در موقع تصمیم گیری، در انتخاب محصولات وطنی تردید...
بهشت زیر پای اوست
به مناسبت ایام ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها که الگوی زن مسلمان و نماد واقعی و مجسم معنای کلمه مادر است،...
به یاد ام ابیها
قرآن در کلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
نرم افزار العادیات
نرم افزار العادیات
نرم افزار حفظ نور
نرم افزار تخصصی حفظ جزء۳۰قرآن کریم
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)
تفسیر نور (حجت الاسلام محسن قرائتی)، شامل ریشه لغات مشکل، شأن نزول آیه، آیات مرتبط، روایات ذیل آیه، پاسخ گویی به برخی پرسش‌ها
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار آزمون حفظ قرآن کریم
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح و اذان
نرم افزار جامع تلاوت قرآن، تواشیح حاوی تلاوت برگزیده و کمیاب و...
rss آرشیو
علما و مراجع