کد خبر : 15485

تاریخ درج خبر : شنبه 18 آبان 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• افتتاح مرکز آموزش مجازی قرآن در سمنان
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه سمنان از راه‌اندازی مرکز آموزش مجازی قرآن در این شهرستان خبر داد و گفت: این مرکز با هدف اشاعه فرهنگ قرآنی ایجاد شده است.

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام روح‌الله عرفانی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه سمنان با بیان اینکه در راستای افزایش سطح کیفی اجرای طرح حفظ در استان، اوقاف و امور خیریه، مرکز آموزش مجازی و ستاد حفظ استان را در شهرستان سمنان راه‌اندازی کرده، گفت: تشکیل مجمع داوران استان و شهرستان‌ها یکی دیگر از اقدامات انجام‌شده در سال گذشته است.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی و فنی داوران و مسابقات قرآن استان با حضور داوران و پیشکسوتان در مسابقات استانی قرآن کریم نیز در سال جاری تشکیل شده است که نظارت و داوری در برگزاری مسابقات استانی جهاد کشاورزی، داوری مسابقات آموزش‌ و پرورش، همکاری در برگزاری مسابقات و تأمین داوران برخی از نهادها، برگزاری کمیته تخصصی نظارت و انضباطی داوران، مشارکت در برگزاری مسابقات قرآن حراست‌های استان سمنان از دیگر اقدامات اوقاف است.

همچنین حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام نیز از خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) در ایستگاه قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی مسجد بین‌راهی امام خمینی(ره) شاهرود به‌همت هیئت‌امنای بقاع متبرکه شهر بسطام خبر داد و گفت: این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران برپا شده و تا پایان ماه صفر به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه در این موکب هر روز هیئت‌امنای یکی از امامزادگان منطقه بسطام خدمات ارائه می‌کنند، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده امروز با همکاری هیئت‌امنای امامزاده ابراهیم(ع) و خیرین شهر مجن در سه وعده غذایی پیش‌بینی‌شده که صبحانه و نهار بین زائران توزیع شده و امشب نیز از زائران به‌ صرف شام پذیرایی خواهد شد.

وی گفت: در موکب قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی منطقه بسطام در وعده صبحانه از حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر و در وعده‌های ناهار و شام نیز از حدود یگ‌هزار و ۲۰۰ نفر پذیرایی می‌شود.

رئیس اوقاف بسطام بیان کرد: از زمان شروع فعالیت موکب تا پایان خدمت‌رسانی از زائران با توزیع میان وعده از قبیل سیب‌درختی، چای، نان قندی، لبو و سایر تنقلات که با همت خیران و خادمان موکب تهیه می‌شود، پذیرایی خواهد شد.