کد خبر : 15484

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 16 آبان 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• اجرای طرح تشویقی ویژه حافظان ۵ جزء قرآن در اردبیل
مدیر اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان کرد: مهم‌ترین اهداف طرح تشویقی ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن‌کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و نیز ایجاد انگیزه برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن‌کریم است که در اردبیل اجرا می شود.

به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام رضا هژبری، مدیر اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل، در خصوص جزییات «طرح تشویقی حافظان قرآن کریم»، اظهار داشت: این طرح شامل افرادی می‌شود که به میزان ۵ جزء نسبت به رشته حفظی قبول شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به محفوظاتشان اضافه شده باشد که این افراد در صورت قبولی در آزمون کتبی اداره ارشاد باید آزمون شفاهی اداره اوقاف و امور خیریه را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

وی ادامه داد: آزمون کتبی اداره ارشاد در تاریخ سوم بهمن‌ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌شود و افراد برگزیده به آزمون شفاهی اداره اوقاف که در بازه زمانی ۵ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود، راه می‌یابند و حافظان برگزیده در این آزمون، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه سفرهای زیارتی را بدون قرعه کشی از سازمان اوقاف دریافت خواهند کرد.

حجت الاسلام هژبری با اشاره به شرایط شرکت‌کنندگان در این آزمون، بیان کرد: کلیه داوطلبان زن و مرد بدون محدودیت سنی مجاز به شرکت در این طرح هستند ضمن اینکه این طرح برای افراد زیر ۱۰ سال و حافظان روشندل بدون برگزاری آزمون کتبی اجرا می‌شود.
مدیر‌کل اوقاف وامورخیریه استان اردبیل بیان کرد: مهم‌ترین اهداف طرح تشویقی ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن‌کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و نیز ایجاد انگیزه برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن‌کریم می باشد.

وی یادآورشد: ثبت‌نام در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ 20 آبان‌ماه تا 15 آذرماه در سایت www.quranedu.ir امکان‌پذیر است.