کد خبر : 15451

تاریخ درج خبر : شنبه 4 آبان 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• ضرورت توجه به وقف در حوزه‌های قرآنی
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: برای امام حسین(ع) موقوفات زیادی وجود دارد، اما در حوزه علوم قرآنی و به ویژه تفسیر چقدر وقف داریم؟

به گزارش واحدرسانه بنیاد مسابقات قرآن کریم،به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محسن قرائتی، امشب یکم آبان، در دیدار با مردم بیرجند اظهار کرد: ۱۸ میلیون دانش‌آموز، دانشجو و معلم در کشور داریم که در ۱۰۰ روز ایام تابستان برای آنان برنامه‌ای نداشتیم که این یک خسارت بزرگ است .

وی با بیان اینکه برنامه‌های مذهبی باید کوتاه، مختصر ولی مفید باشد، افزود: برای امام حسین(ع) موقوفات زیادی وجود دارد، اما در حوزه علوم قرآنی و به ویژه تفسیر چقدر وقف داریم؟

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: در ایام محرم و صفر منبرهای زیادی در شهرها وجود دارد، اما به راستی چقدر از این منبرها و فعالیت مساجد به توضیح و تفسیر آیات قرآن کریم اختصاص می‌یابد در حالی که اصل منبر همین است .

قرائتی ادامه داد: امروزه بسیاری از افراد به واسطه نداشتن همسر به گناه می‌افتند که در این راستا باید ببینیم چگونه می‌توان با راهکارهایی چون وقف، ازدواج ساده را ترویج کرد .

وی با بیان اینکه رفاه سالمندان در شهرسازی اسلامی باید دیده شود، تصریح کرد: قرآن با نگهداری افراد پیر در خانه سالمندان مخالف است چراکه پدر و مادر طبق آیات قرآن باید در خانه خودت پیر شوند .

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: وقتی فرهنگ دینی تأکید دارد که کمک به نیازمند را به فرزندت بده تا به دست مستمند برساند به واسطه انتقال فرهنگ ایثار از نسلی به نسل دیگر است .