کد خبر : 15205

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 31 مرداد 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• مقنی :آموزش قرآن باید از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی باشد
رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف بابیان اینکه باید آموزش قرآن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های ایرانی باشد،گفت: برای ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند ابتکار عمل هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف ازاصفهان،حجت‌الاسلام علی مقنی نصرآبادی دبیر ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف وامور خیریه در نشست خبری که به مناسبت برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان اصفهان برگزار شد بابیان اینکه مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی کشور در حال حاضر در قم در دو بخش خواهران و برادران در حال برگزاری است، اظهار داشت: این مسابقات از ۱۰ مرداد آغازشده و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

او بابیان اینکه بنیاد ملی قرآن متصدی برگزاری این مسابقات است، تصریح کرد: با  توجه به اینکه مرحله مقدماتی مسابقات قرآنی در شهر قم برگزار می‌شود و اساتید و داوران با دقت برگزیدگان را انتخاب می‌کنند، در اصفهان مرحله فینال مسابقات با چابکی بیشتری برگزار خواهد شد.

معاون امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بابیان اینکه در بخش آوایی چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم ۹۴۰شرکت‌کننده در بخش خواهران و برادران با یکدیگر رقابت می‌کنند، افزود: از این تعداد ۱۱۰ نفر از مردان و ۳۲۰ نفر از بانوان به بخش مسابقات فینال راه  می‌یابند. او بابیان اینکه در این مسابقات ۸۵ داور شامل ۶۰ داور برادر و ۳۵ داور خواهر وظیفه نظارت را بر عهده‌دارند، گفت: این داوران  از برجسته‌ترین اساتید قرآنی انتخاب‌شده‌اند.

حجت‌الاسلام مقنی با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقات در ۱۵ مسابقه بین‌المللی شرکت  خواهند کرد، افزود: البته شرایط برای حضور بانوان در مسابقات بین‌المللی فراهم  نیست چراکه مسابقات قرآن برای بانوان بسیار محدود است.

رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف در خصوص تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای  برگزیدگان مسابقات قرآنی گفت: تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها، تسهیل در طی دوره خدمت  سربازی، تسهیلات مالی و طرح‌های تشویقی مانند حضور در حج تمتع و حضور در صداوسیما ازجمله  این تسهیلاتی است که بسته به جایگاه و ویژگی‌های افراد به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

مقنی با تأکید بر اینکه مسابقات قرآن و فعالیت‌های قرآنی دغدغه مردم نیست، گفت: برای ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند اطلاع‌رسانی و ابتکار عمل بهتر هستیم و باید قرآن  و آموزش قرآن به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانواده‌های شیعه ایرانی قرار گیرد.