کد خبر : 15127

تاریخ درج خبر : دوشنبه 24 تیر 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• همایش اصول و روش های نوین حفظ قرآن کریم در شهر اراک
همایش اصول و روش های نوین حفظ قرآن کریم در شهر اراک با حضور مسئول مراکز آموزش غیرحضوری قرآن کریم سازمان اوقاف همایش اصول و روش های نوین حفظ قرآن کریم برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمعی از قرآن آموزان بخش آموزش مجازی حفظ قرآن کریم استان مرکزی و علاقمندان این حوزه در روز شنبه بیست و دوم تیرماه در مرکز مجازی حفظ شهر اراک برگزار شد، حجت الاسلام نجفی به بیان نکاتی در خصوص چرایی و چگونگی حفظ روشمند حفظ قرآن پرداخت.

مسئول مراکز آموزش غیرحضور قرآن کریم ستاد حفظ قرآن کریم وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن اشاره به نقش اساسی انجام اصولی و نظام مند فرایند حفظ قرآن کریم در تسهیل و لذت بخش تر شدن این امر مبارک و همچنین ماندگاری محفوظات، جایگاه خانواده و استاد را در مسیر حفظ قرآن کریم رکن اصلی و چراغ راه توصیف کرد و افزود: نباید در حفظ قرآن کریم بی‌گدار به آب زد و همواره لازم است ضمن رصد اشکالات و ضعف‌ها، تهدیدهای پیش رو را به فرصت تبدیل نمود.

این استاد آموزش حفظ قرآن کریم ضمن تأکید به لزوم ایجاد نشاط و انگیزه معنوی و مادی توسط شخص حافظ و اطرافیان برای بارور شدن استعداد و همچنین روی آوردن دیگران به امر حفظ، ابراز امیدواری کرد تا ضمن توجه هرچه بیشتر مسئولین امر کشور بویژه استان مرکزی به این حوزه انسان ساز، زمینه تبلور استعداد نسل نور در عرصه حفظ قرآن و رسیدن به اهداف مقدس نظام و رهبری عظیم الشأن در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور و انس جامعه با این آیات رحمانی بیش از پیش فراهم گردد.

پایان بخش برنامه‌های این همایش، پاسخگویی به سؤالات حاضرین توسط حجت الاسلام نجفی و همچنین تقدیر از کارشناسان و تعدادی از کاربران فعال مرکز مجازی استان مرکزی بود.

پیش از این مراسم نیز مسئول مراکز آموزش غیرحضوری قرآن کریم، ضمن بازدید از مرکز مجازی استان در خصوص رفع مشکلات این مرکز و نحوه تعامل صحیح با کاربران، به رایزنی و تبادل نظر با مسئولین و کارشناسان مربوطه پرداخت.