کد خبر : 14950

تاریخ درج خبر : شنبه 31 فروردین 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• برگزاری اولین جلسه کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی آذربایجان شرقی
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان؛ اعم از مسابقات قرآن کریم، طرح حفظ، تشکیل محافل و... در راستای پیشبرد اهداف موسسات قرآنی قرار گیرد.
بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حسین عزیزعلی، رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، در اولین جلسه اعضای کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی این اداره کل، اصلی‌ترین هدف تشکیل این کمیته را هم‌افزایی، جمع‌بندی عملکردها و توانایی موسسات قرآنی‌، اداره کل اوقاف و سایر دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و افزود: باید با همکاری و مشارکت هم بتوانیم در راستای گسترش فعالیت‌های قرآنی در سطح استان آذربایجان شرقی یک حرکت منسجم را در پیش گیریم. 

 رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به سایر اهداف این جلسه ادامه داد: مقرر شد جلسات کمیته فنی فعالیت‌های قرآنی بصورت مستمر، هر دو هفته یک‌بار تشکیل گردد تا بیش از پیش در این زمینه شاهد موفقیت‌های چشم‌گیر باشیم.

 وی با بیان اینکه هریک از اعضای کمیته با بهره‌گیری از توانایی‌های مؤسسات خود می‌تواند اقدامات بسیار موثری در راستای فعالیت‌های قرآنی  انجام دهند، ادامه داد: کلیه برنامه‌های قرآنی اداره اوقاف در طول سال اعم از مسابقات قرآن کریم (مرحله شهرستانی و استانی‌)، اجرای طرح آزمون حفظ، آیین ترتیل‌خوانی، برگزاری محافل و... می‌تواند با مشارکت و همکاری این عزیزان به شکل مطلوب انجام گیرد.

 عزیزعلی ابراز کرد: احتمالا این کمیته در آینده به یک ستاد تبدیل شده و در راستای حل بخشی از مشکلات و نیازهای جوانان قرآنی، کارهای حمایتی و خدماتی به جامعه قرآنی استان ارائه دهد.

 رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان در پایان خاطر نشان کرد: این کمیته می‌تواند به صورت  مردمی و خارج از سیستم اداری فعالیت مستمری داشته باشد.

 لازم به ذکر است: محمودی؛ مدیر عامل اتحادیه موسسات قرآنی، بلاغی؛ سرپرست حوزه هنری و مهندس آسایش، باروردی و محمدزاده از پیشکسوتان قرآنی استان در این جلسه حضور داشتند.