کد خبر : 14943

تاریخ درج خبر : دوشنبه 19 فروردین 1398
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• رقابت نمایندگان ۳۳ کشور جهان در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان
مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با اشاره به حضور نمایندگان ۳۳ کشور جهان در این دوره از مسابقات، گفت: این افراد از میان ۸۹ شرکت‌کننده مرحله مقدماتی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافته‌اند و طی سه روز برای کسب رتبه‌های برتر با هم رقابت می‌کنند.
بنا به گزارش واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه،‌حامده نکوفال مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌‌المللی قرآن بانوان در نشست خبری ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: امسال مسابقات سه مرحله‌ای بود که در مرحله مقدماتی به صورت غیرحضوری و از طریق تماس تصویری در فضای مجازی برگزار شد.

وی اعلام کرد: مراحل نیمه‌نهایی و نهایی به صورت حضوری در ایران برگزار می‌شود که در این مراحل ۱۴ داور از کشورهای ایران، عراق، کویت، لبنان، بحرین و افغانستان، متسابقین را قضاوت می‌کنند.
نکوفال با بیان اینکه این مسابقات در بخش‌های تجوید، حسن حفظ، صوت و لحن داوری می‌شود، افزود: دوشنبه، ۱۹ فروردین‌ماه جلسه هماهنگی میان داوران ایرانی و خارجی بر پا و طی آن جزئیات آیین‌نامه داوری بررسی می‌شود.
وی درباره تعداد شرکت‌کنندگان در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان بیان کرد: ۸۹ بانوی بزرگسال و دانش‌آموز دختر از ۳۷ کشور جهان در مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان شرکت کردند که از میان آنها ۲۱ بانوی بزرگسال از ۲۱کشور و ۱۲ دانش آموز دختر از ۱۲ کشور به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافته‌اند.
مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با یادآوری این نکته که این مسابقات در هتل همای تهران برگزار می‌شود،  بیان کرد: از صبح سه شنبه، ۲۰ فروردین این مسابقات در دو نوبت صبح و عصر آغاز می‌شود سپس رقابت‌ها در صبح چهارشنبه و بعد از ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه می‌یابد و مرحله نهایی مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود.
نکوفال با اشاره به برنامه‌های جانبی در سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان ابراز کرد: علاوه بر این، آئین‌نامه‌های برگزاری این مسابقات در اختیار متسابقین قرار گرفته و جلسه توجیهی برای توضیح در مورد نحوه داوری این برنامه برای شرکت کنندگان برگزار می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: متسابقین پیش از تلاوت می‌توانند با استاد راهنما جلسه مشاوره داشته باشند و بعد از تلاوت نیز کارنامه با ریز نمرات در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بانوان از ۲۰ تا ۲۳ فروردین ماه در هتل همای تهران و هم‌زمان با سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، برگزار می‌شود.