کد خبر : 14889

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 15 اسفند 1397
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• ثبت ۳۰ وقف قرآنی جدید در استان اصفهان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امسال تاکنون بیش از ۳۰ وقف جدید قرآنی در استان ثبت شده است و انتظار داریم در آینده وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.
به گزارش واحد رسانه ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام رضا صادقی از ثبت ۳۰ وقف جدید قرآنی در استان خبر داد و اظهار داشت: انتظار داریم در آینده وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.

وی در رابطه با راه‌های توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی افزود: در این رابطه دولتمردان باید تلاش کنند تا قرآن از مهجوریت خارج شود، در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید به قرآن توجه شود و سرلوحه کار مسئولان باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه افزایش وقف‌های قرآنی به ترویج فرهنگ قرآن کمک خواهد کرد، ادامه داد: اگر همراه با وقف، مباحث و علوم قرآنی مانند مفاهیم، تفسیر، قرائت، تجوید، جزءخوانی در ماه‌های رمضان و... را مدنظر قرار دهیم، فرهنگ قرآنی توسعه خواهد یافت.

وی با اشاره به کم و کیف وضعیت وقف‌های قرآنی در استان، افزود: امسال وضعیت وقف‌های قرآنی خوب و رویکرد خیرین و متولیان به این سمت بسیار عالی بوده است؛ تبلیغات خوبی هم خصوصا در ماه مبارک رمضان نسبت به این موضوع انجام گرفته و امروزه می‌بینیم که بیش از ۳۰ وقف قرآنی در استان ایجاد شده است که ارزش خوبی دارند.

حجت الاسلام صادقی خاطرنشان کرد: انشاءالله در آینده با توجه به استقبالی که از مسابقات سراسری حفظ و مفاهیم قرآن صورت گرفته، بتوانیم وقف‌های خوبی برای قرآن ایجاد کنیم.

وی گفت: توصیه من به مربیان و قرآن‌پژوهان این است که قرآن را حفظ و به آن عمل کرده و برای ایجاد و افزایش وقف‌های قرآنی که منبعی پایدار برای قرآن هستند، تلاش کنند.