کد خبر : 12332

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 22 آذر 1391
پایگاه جامع حفظ مجازی قرآن کریم
• برگزاری دوره های تربیت مربی حفظ قرآن کریم در قم
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تربیت حداقل ده میلیون حافظ قرآن کریم در کشور و به منظور تربیت نیروهای توانمند و کارآمد جهت اجرای طرح ملی تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم، مرکز تربیت مربی قرآن کریم تاسیس گردید.
در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تربیت حداقل ده میلیون حافظ قرآن کریم در کشور و به منظور تربیت نیروهای توانمند و کارآمد جهت اجرای طرح ملی تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم، مرکز تربیت مربی قرآن کریم تاسیس گردید. این مرکز که در مهرماه سال جاری آغاز به فعالیت نمود در شهر مقدس قم بوده و هر هفته میزبان 40 نفر از داوطلبان شرکت در دوره های تربیت مربی حفظ قرآن از استانهای مختلف کشور می باشد.
تاکنون تعداد 9 دوره تربیت مربی برگزار گردیده و حدود 12 استان در آن مشارکت نموده اند و بیش از 200 نفر به صورت مستقیم، مهارتهای تدریس قرآن کریم را فرا گرفته اند. این دوره ها به مدت یک هفته و با حضور اساتید طراز اول کشور از جمله حجة الاسلام والمسلمین شهیدی پور، حجة الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم، استاد پرهیزکار، حجة الاسلام والمسلمین طباطبایی و دیگر اساتید ممتاز برگزار می شود.
علاقه مندان جهت شرکت در این دوره ها با داشتن شرایط لازم می توانند به اداره کل اوقاف استانها یا ادارات اوقاف شهرستانهای محل سکونت خود مراجعه و ثبت نام نمایند.
شرایط داوطلبان:
1-تقید به شئونات اسلامی
2- تعهد به حضور منظم در کلاسها و انجام برنامه ها
3- حفظ حداقل 5 جزء از قرآن کریم
4- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا اتمام سطح یک حوزه علمیه
5- داشتن سن حداقل 18 و حداکثر 40 سال