روايتي از زندگي شهيد اصغر آل اقا
به راستی پاداش پیروی کردن از ولایت،پاداشي غير از شهادت نيست
پنج شنبه 16 دی 1395    
بازدید: 467
روايتي از زندگي شهيد اصغر آل اقا

:اصغر عاشق اهل بيت بود "

اول فروردین ماه سال 1344 در خانواده مذهبی متولد و با معنویت حسینی پرورش یافت . دوران ابتدایی را در میدان قیام و راهنمایی را در مدرسه موسوی میدان شهدا گذاراند . اول فروردین ماه سال 1344 در خانواده مذهبی متولد و با معنویت حسینی پرورش یافت . دوران ابتدایی را در میدان قیام و راهنمایی را در مدرسه موسوی میدان شهدا گذاراند .

او در حالیکه که سنین جوانی را پشت سر مي گذاشت خود را در سنگر جهاد با رژیم شاهنشاهی دید . اصغر همراه با دوستان هم سن و سال خود شجاعانه به مبارزه با ساواک و پخش شب نامه های انقلابی و اعلامیه های امام می پرداخت و این خود نشانه های اولیه ايمان و ارادتش به ولايت فقيه بود. چند هفته ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عکس و نوار از امام آورد و مادر پشت پشتی خانه پنهان کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مبارزه با گروهای معاند و افشای منافقین پرداخت. با تاسیس سپاه ، در مسجد خندق آباد تهران به فعالیت های قرآنی، و شرکت در جلسات قرآن وآموزش اين كلام الهي همت گماشت. از ویژگی های او محبت و علاقه وافری بود که به اهل بیت عصمت و طهارت و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها داشت. تاسیس چندین هیات مذهبی در منطقه بازار و خیابان مولوی نشان از عشق او به خاندان نبوی داشت. اهل برگزاري عزاداري و شركت در هيا ت هاي مذهبي بود . به هئیت محبان شهید ، هئیت جانبازان می رفت.

بعد از آن در سال 1360 بود که مبلس به لباس مقدس پاسداری شد و به عضویت رسمی سپاه نائل آمد. از همان لحظه ورود به سپاه ،دسته رزمی و گروه تخریب را براي خود برگزيد . چندي بعد وارد گروه جنگ های نامنظم شهید چمران شد و پس از طي مراحل آموزشي اعزام شد. در عملیات آزادسازی بستان شركت داشت. در آن عملیات بر اثر انفجار مین مورد اصابت ترکش قرار گرفت وجهت درمان به تهران اعزام شد .

پس از بهبودی به سوی دانشگاه عشق یعنی جبهه ها بازگشت و تا زمان شهادتش در عملیات های والفجر مقدماتی 1، 3، 4 ، بدر و خیبر حضور داشت و به عنوان قائم مقام تخریب قرارگاه مشغول به فعاليت شد. اهل عمل بود اصلا اهل حرف و صحبت نبود ،بيشتر با عملش همه كار ها را بر همه ثابت مي كرد.

بسیار با اخلاص و خلوص نیت بود .اگر چه در عملیات یک پای خود را از دست داد، ولی همیشه علاقمند بود که در جبهه باشد و با اینکه یک پا نداشت، مسئول تخریب بود . بسیار فعال بود ، با اینکه پایش قطع بود ولی باز به جبهه می رفت. ايشان از هوش و استعدادی خود نهایت بهره برداری را نمود.و بارها برای باز کردن مسیرهای صعب العبور طرح های قابل توجه و موثری ارائه می نمود.

او آنقدر لیاقت از خود نشان داد تا در سن 19 سالگی از سوی فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مسئول تخریب قرارگاه منصوب شد. افتخار جانبازي پس از سال ها مجاهدت ونبرد با دشمن بعثی شهید سرافراز آل اقا در سال 62 به هنگام عبور از میدان مین به درجه رفیع جانبازی مفتخر شد و این حادثه او را در راهش استوارتر نمود. علی اصغر بارها مورد توجه مسئولین قرار گرفت.

تخم مرغ هاي سفر آلمان

در سال 1363 از طرف سپاه ماموریت مهمی به او واگذار شد. بايد به مدت 15 روز از وطن دور باشد و در آلمان انجام وظیفه نماید. از سوی وزارت دفاع، نیروهای مسلح و سپاه مبلغ 50 هزار دلار جهت اهداف ماموریت محوله و مبلغ 10000 هزار دلار بابت حق ماموریت و خرید لوازم شخصی و سوغات به ايشان داده شد. علی اصغرتا از این موضوع آگاهی پیدا کرد. به خانه بازگشت و از مادرش خواهش کرد که تعداد 30 عدد تخم مرغ آب پز كرده و برای او آماده کند، تا مبادا در سفر مجبور شود از غذاهای استفاده کند که با پول بیت المال تهیه شده است .

علي اصغر در طول سفر از غذاهایی مادرش استفاده کرد. جنگ با كفر در بازگشت از سفر زماني كه بچه ها دور او جمع شدند تا سوغاتشان را بگيرند، رو بچه ها کرد و گفت: بچه ها این پول در اختیار من بود. اما در کشور ما که متعلق به امام زمان (عج‌)‌ هست و در جنگ با کفر، مردمي هستند كه به اين پول نياز دارند، صحيح نبود كه من اين پول را خرج امور شخصي خود نمايم. سالمندان، کودکان بی سرپرست و خانواد های بی بضاعت و مستمندان خیلی پول احتیاج دارند اگر ما سنت و سیره اهل بیت علیهم السلام را سر لوحه امورات خود قرار دهیم باید به مولایمان اقتدا کنیم. در نهایت دقت در بیت المال را داشته باشیم ودر هر جایی كه نياز بیشتری به آن شد، استفاده نمائيم. اصغر درنهايت جانبازي در ششمين روز از بهمن ماه 1364 به درجه رفيع شهادت نائل شد .
به راستی پاداش پیروی کردن از ولایت،پاداشي غير از شهادت نيست .
 
 
 
 
 
 
rss آرشیو
اخبار و اطلاع رسانی
روز قدس
امام خمینی(ره)، آخرین جمعه ماه رمضان را «روز قدس» نامیدند
۱۸ مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه ترویج قرآن در سطح جامعه
۱۸ مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه ترویج قرآن در سطح جامعه
 سیره قرآنی امیرمؤمنان امام علی علیه السلام
از امیرمؤمنان علیه السلام در باره فضائل قرآن کریم، سخنان فراوانی به یادگار مانده است.
rss آرشیو
مقالات ویژه
میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج)
روز نیمه شعبان میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج)
عید مبعث حضرت محمد (ص)
مبعث به روزی می گویند که حضرت محمد (ص) در 27 رجب سال 13 پیش از هجرت ( یعنی زمانی که پیامبر (ص) در مکه بودند و هنوز به مدینه نرفته بودند)...
توصیه های مفید برای تقویت تمرکز
ذهن انسان به طور معمول طوري طراحي نشده که بتواند با هرج و مرج‌هاي فضاي اطراف خود را به راحتي مقابله کند
rss آرشیو
دانلود نرم افزار
 نسخه جدید نرم افزار "قرآن من"
اولین نرم افزار بومی و یکی از برترین نرم افزار های قرآن کریم با امکانات فوق العاده " قرآن من " است که نصب آن را به شما پیشنهاد میکنیم.
نرم افزار اندروید حفظ موضوعی قرآن کریم
شامل موضوعات مختلف آیات اعتقادی، آیات فروع دین و احکام، آیات اخلاقی و حفظ موضوعی مسافران آسمان
نرم افزار اندروید اطقال القرآن
نرم افزار اندروید اطقال القرآن بصورت صوتی و تصویری می باشد، که سوره های کوچک قرآن را با صوت و گرافیک زیبا به کودکان و نو نهالان آموزش...
 نرم افزار اندروید قَلت نخوانيم! (آموزش صحت قرائت نماز)
آموزش صحیح خوانی حروفات،رعایت نکات مهم در قرائت نماز
نرم افزار اندروید تلاوت های بسیار زیبا جزء 30
تلاوت های بسیار زیبا و شنیدنی قاری نوجوان علی یوسف کالو از جزء 30 قرآن کریم
rss آرشیو
علما و مراجع